Wbrew powszechnym mitom, nie tylko dłużnik zyskuje.

dlaczego powstała Upadłość Konsumencka?

Upadłość Konsumencka powstała nie tylko żeby pomóc dłużnikowi, konsekwencje wynikające z tego narzędzia prawnego przynoszą bardzo duże korzyści dla Państwa Polskiego ale również dla wierzycieli.
Oczywiście względy humanitarne mają tu ogromne znaczenie. Prawo do drugiej szansy w życiu dla osób, które całkowicie nie ze swojej winy popadły w kłopoty albo które popełniły błąd powinny mieć drugą szansę do życia bez ciągłych stresów, niejednokrotnie chorób tym wywołanych. Powinny mieć prawo do spłaty choć części długów w warunkach możliwych do realizacji lub nawet w szczególnych przypadkach do umorzenia całości długów.

Wbrew powszechnym mitom, nie tylko dłużnik zyskuje. Upadłość Konsumencka przynosi ogromne korzyści dla Skarbu Państwa, po oddłużeniu państwo zyskuje obywatela, który niejednokrotnie wraca na rynek pracy, znów płaci podatki i składki zdrowotne czy emerytalne. Już podczas postępowania dłużnik spokojnie wraca na rynek pracy, zarabia żeby wreszcie normalnie żyć i realizować ustalony, realny plan spłaty swoich długów.

Ale co z wierzycielami?
Oczywiście wydaje się, że są tu najbardziej poszkodowani. To mit, pewnie nie odzyskają całości swojego długu, ale im szybciej dłużnik złoży wniosek o upadłość tym mniejsze poniesie wierzyciel koszty (sądowe, komornicze), bo zatwierdzenie listy wierzycieli jest dla wierzyciela jak tytuł sądowy i w ostateczności może wrzucić dług w koszty. Najważniejsze jednak, że bardzo często jest to dla wierzyciela szansa na odzyskanie choć części długów.

Pamiętaj, Upadłość Konsumencka przynosi realne korzyści każdej ze stron.

zadzwoń, jesteśmy kancelarią prawną, przygotujemy Twój wniosek w sposób profesjonalny i dający Ci największą szansę na oddłużenie.

zespół nowystart.pl